Powrót do BLOG

Jakość i bezpieczeństwo, Petit Bateau Ci to gwarantuje !

9.03.2019

Nasza misja? Chronić maluchy !

I traktujemy naszą rolę bardzo poważnie, proponując Ci nasze ubrania już od pierwszych godzin życia Twojego maleństwa!

Nasze kluczowe słowa: środki ostrożności, wymagania i zapobieganie. U nas nie ma ryzyka alergii, podrażnienia skóry ani obecności toksycznych pierwiastków. Możesz spać spokojnie, Twoje dziecko też, jesteśmy z Wami ! Przywiązujemy wagę do pracy nad jakością i bezpieczeństwem naszych ubrań wyprawkowych . Obietnica, która jest częścią naszego DNA i którą utrwaliliśmy, łącząc się, dziesięć lat temu, z niezależną europejską wytwórnią: Oeko-Tex®, gwarantującą, że odzież dla naszych dzieci jest bezpieczna i zdrowa. Ponieważ, jest to przede wszystkim opowieść o zaufaniu, chcieliśmy ujawnić ci kulisy tych zobowiązań, które tak wiele dla nas znaczą.

Oeko-Tex, Co to jest ?

Od ponad wieku projektujemy ładne kolekcje bawełniane, którymi noworodki i niemowlęta są otulane przez pierwsze kilka miesięcy ich życia. Piżamy, body i drobne akcesoria są sprawdzane jedna po drugiej przez wytwórnię w naszych fabrykach. Są poddawane testom spełniającym bardzo rygorystyczne wymagania, oparte na międzynarodowych standardach. Po tym rygorystycznym przeglądzie, ponad 7 na 10 produktów Petit Bateau jest certyfikowanych. Co sprawdzamy? Ubrania aby te nie zawierały (lub w bardzo małych ilościach i dlatego są dozwolone, ponieważ są nietoksyczne) produktów szkodliwych dla ciała i środowiska.

Konkretnie, co to znaczy?

Nie ma to jak garść elokwentnych przykładów, aby lepiej to zrozumieć. Weź np. nasze przytulanki: są w pełni podwójnie pokryte bawełną, utrzymując niemowlęta z dala od wyściełanego wewnątrz polaru. Dzięki temu mogą bezpiecznie włożyć je do buzi. Nasze puszyste śpiwory dziecięce są również całkowicie bezpieczne. W nich niemowlęta mogą spokojnie poruszać się bez ryzyka budzenia się z zaczerwienioną skórą.

A więc jakość?

Wiele lat badań poświęcamy tej tematyce. Stale wprowadzaliśmy innowacje, aby osiągnąć wyniki, które spełniają oczekiwania najmłodszych i ich rodziców. Zatem welur, doskonała izolacja termiczna, urodziła się w 1960 roku w naszej szwalni w Troyes , aby utrzymać dzieci w cieple podczas ich snu, również jego kuzyn, materiał frotte, miękki i jak przyjemny w kontakcie ze skórą! Tworzy piękne kolekcje szlafroków i naszych drobnych akcesoriów. A niedawno, sprytna mieszanka miękkości bawełny i ciepła wełny, kolejna z naszych ekskluzywnych produktów, który wniósł dodatek dobrego samopoczucia i wygody, tak ceniony przez dzieci.

Jakość Petit Bateau jest również wymogiem, który kieruje nami każdego dnia w produkcji naszych produktów.
Zwracamy uwagę przede wszystkim na:

- komfort i dobre samopoczucie dzieci: na przykład szwy naszych ubrań są płaskie, aby ograniczyć tarcie;
- odporność odzieży: są trwałe, dzięki wykończeniu szczególnie zadbanym. Produkujemy własną nić, a nasze ubranka są dziane z bardzo długich włókien, która zapewniają iż tkanina jest trwała na lata. Najlepszą oznaką dobrej jakości ubioru jest sytuacja, w której dziecko wyrasta z niego! Naszym celem jest aby na każdą sztukę ubrania przypadało 3 dzieci !
- bezpieczeństwo: wszystkie nasze ubranka są zaprojektowane tak, aby uniemożliwić skaleczenie się poprzez suwaki, zatrzaski, guziki i paski;
- łatwość utrzymania: brak nieprzyjemnych niespodzianek na koniec prania. Nasze ubranka nie kurczą się, a kolory zachowują swój blask.

Aby zaoferować co najlepsze dla dzieci, ma to swoją cenę. Jeśli do tej pory zastanawiasz się nad przyczynami naszych nieco wyższych cen niż niektórzy z naszych konkurentów, masz teraz odpowiedź. Jesteś w pełni uspokojony!