Powrót do BLOG

Maraton świątecznych przygotowań

20.11.2019

Co roku jest tak samo… Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wiele szczęśliwych świątecznych przygotowań... z tym wyjątkiem, że masz wrażenie, że zawsze jesteś spóźniony ze wszystkim i to stresuje cię najbardziej zamiast uszczęśliwiać!

Kalendarz Adwentowy - rozpoczął się wczoraj ! List do Świętego Mikołaja - nie mamy kartki! Wybór prezentów, czy ktoś ma pomysł ? Dekoracja domu - jak możemy ozdobić ?

A jednak te przygotowania są magiczne dla twoich dzieci i mogą być również dla ciebie, jeśli cichy głos może szepnąć ci do ucha co należy zrobić we właściwym czasie, dając ci genialne pomysły. Zgadnij co ? Tym cichym głosem w tym roku jest Petit Bateau !

Obserwuj nas na Facebooku i wracaj na blog, aby otrzymywać powiadomienia o nadchodzących niespodziankach.

Stwórz najpiękniejszy kalendarz adwentowy na świecie !

W pierwszy dzień grudnia niech oczy zaświecą się z radości u Twojego dziecka odkrywając pierwsze okienko !

2.jpg

Wykonanie kalendarza jest bardzo łatwe i prawie nic nie kosztuje! Chcieliśmy naprawdę aby Waszym dzieciom było łatwo go zrobić z tobą (zgadzamy się, że wypełniasz tylko ty i to w tajemnicy!). Pomysły na wypełnienie – elementy małego pudełka LEGO lub Playmobil, które można rozłożyć na kilka dni - gwarantowany sukces, czekoladki, dla dziewczynki - małe akcesoria do włosów, spinki, gumki

Drogi Święty Mikołaju...

...Biorąc długopis w rękę, drżą z emocji, że właśnie o co teraz poproszą, Mikołaj spełni ich prośby. Dla Waszych dzieci, list do Świętego Mikołaja to moment magiczny!

3.jpg

Aby ten czas był jeszcze bardziej wyjątkowy, Petit Bateau przygotowało ładną kartę którą należy tylko wydrukować i ozdobić. Mikołaj będzie zachwycony!

Ubieranie choinki jest zawsze magiczne, nie sądzisz?

Niezależnie od tego, czy jest to prawdziwe drzewko , czy sztuczne, sam w sobie jest symbolem Bożego Narodzenia, a Twoje dzieci uwielbiają uczestniczyć w tym momencie, w którym każdy może wyrazić swój osobisty "dotyk".

4.jpg

A w tym roku możesz zrobić mini choinki za pomocą naszego sprytnego DIY

Spraw aby Twój prezent był wyjątkowy

5.jpg

A że , przyjemność odkrywania zaczyna się od opakowania, wymyśliliśmy szablony, aby stworzyć piękne etykiety, na prezenty świąteczne. Naprawdę idealny pod każdym względem, ten prezent!

Czas nakryć stół na Wigilię Bożego Narodzenia

Menu wigilijne, wybór miejsc dla domowników, wszystko musi być przygotowane z należytym zwyczajem !

6.jpg

I tutaj nasza mała podpowiedź – niech twoje dziecko przyozdobi stół robiąc bileciki z imionami domowników w cieście solnym, które wszyscy zachowają na pamiątkę wigilijnej kolacji.

Zdecydowanie, Petit Bateau jest moim coatchem Świąt Bożego Narodzenia

7.jpg