Powrót do BLOG

Petit Bateau x Deyrolle: pospacerujmy po lesie!

23.10.2020

Po trzech latach od pierwszej współpracy Deyrolle i Petit Bateau ponownie spotykają się, aby stworzyć kolekcję kapsułową i przekazać cud żywych istot wszystkim pokoleniom. Odkąd w 2017 roku nowe gatunki zwierząt i roślin zostały objęte ochroną na świecie, dwa francuskie domy zdecydowały się podkreślić bliski im ekosystem, zarówno czarujący, jak i tajemniczy, znany i nieznany: las.

POSPACERUJMY PO LESIE!

Wystarczy jeden krok w lesie aby uświadomić sobie piękno i kruchość natury. Deyrolle i Petit Bateau spotykają się we wspólnej kolekcji kapsułowej, aby przekazać wszystkim pokoleniom cud istnienia przyrody i potrzebę jego zachowania.

EKOSYSTEM LEŚNY

Nie musisz daleko szukać, aby zachwycić się i uświadomić sobie bogactwo, piękno i kruchość natury. To dlatego Deyrolle zaproponowało Petit Bateau pokazanie w wyjątkowej kolekcji kapsułowej ekosystemu - jego fauny, flory, od najmniejszej do największej, a Petit Bateau zasugerowało, że w tym projekcie można również przybliżyć przyrodę półkuli północnej. I tak narodziła się nowa współpraca.

Kolekcja zachęca również do organicznego zrozumienia tego pojęcia, gdzie współistnieją istoty i rośliny, gdzie należy zachować równowagę. Temat, który szczególnie porusza Deyrolle, który od kilku lat głęboko zastanawia się nad związkiem człowieka z naturą i współorganizuje już po raz piąty Festiwal Lasu i Drewna w Domaine de La Bourdaisière.

W związku z tym do każdego elementu garderoby dołączono karty lub broszurę, które zawierają ekscytujące informacje dotyczące natury.

ART NA BAWEŁNIE

Deyrolle i Petit Bateau urodzili się w XIX wieku, jeden w 1831, a drugi w 1893. Z pokolenia na pokolenie kontynuowali swoją wiedzę, aż stali się prawdziwymi instytucjami. W ramach najnowszej współpracy Deyrolle i Petit Bateau zdecydowali się podkreślić las, pokazując roślinność jak i zwierzęta. Od ptaków po ssaki, oraz od liści po drzewa. Petit Bateau celebruje tę różnorodność form żywych na swój własny sposób, łącząc techniki zdobienia. Od sitodruku po naszywkę z haftem, zwierzęta i rośliny z tablic edukacyjnych Deyrollem. Dzięki czemu ożywają na wiele sposobów kultowe materiały Petit Bateau: bawełna w splocie 1x1, pikowany moleton lub tubic i oczywiście klasyczny dżersej w paski .

1.jpg

DEYROLLE

Od 1831 roku Deyrolle pozostaje wierny swojemu powołaniu edukacyjnemu. Założony przez Jean-Baptiste Deyrolle, który był pasjonatem nauk przyrodniczych, dom rozwija swoją działalność wokół nauk przyrodniczych, wydaje książki o faunie i florze. Dystrybuuje materiały szkolne, tworzy liczne materiały edukacyjne, w tym słynne tablice obrazkowe. Prawdziwa „edukacja oczami”, tak droga Emile Deyrolle, wnukowi twórcy.

Między XIX a XX wiekiem Deyrolle prowadził wymianę z prawie 120 krajami na całym świecie! Założony w 1888 r. dom przy Rue du Bac 46 w Paryżu, jest także ostatnim gabinetem osobliwości otwartym dla wszystkich. Jedynym w swoim rodzaju butikowym muzeum, które wita publiczność, kolekcjonerów i artystów z całego świata w poszukiwaniu inspiracji, cudu i wiedzy.

Louis Albert de Broglie, właściciel firmy Deyrolle od 2001 roku, nadał jej nowy impuls: "Po wyjaśnieniu jak największej liczbie osób jak zbudowana jest ziemia, pozostaje do wyjaśnienia jeszcze kwestia jak ją zachować". Jest to główna misja domu Deyrolle, który był oficjalnym partnerem COP21 (Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu)

2.jpg
Boutique Deyrolle – 46 rue du Bac 75007 – ©Parisian Days

KOLEKCJA

Dłużej nie będziemy Was trzymać w niepewności - kolekcja Deyrolle x Petit Bateau dla niemowląt, dzieci i dorosłych dostępna jest od 26 października w sklepie Petit Bateau w Warszawie oraz w sklepie internetowym www.petit-bateau.pl

3.jpg