Powrót do BLOG

Przepełnione szafy? Czas na wielkie wiosenne sortowanie ubrań!

23.03.2020

Powolne dni w domu? - zrób wiosenne porządki! W końcu masz czas i motywację, by zająć się garderobą, swoją lub dziecka!

Dajemy Ci wskazówki jak sprawnie i szybko przeprowadzić to zadanie, które zazwyczaj jest przykrym i nudnym obowiązkiem.

Pierwszy krok: załóż wygodny strój

Ponieważ czasami musisz wspiąć się po drabinie, aby dotrzeć do najwyższych półek, nie sortuj swojej garderoby w stroju galowym. Załóż strój domowy w którym czujesz się komfortowo.

Drugi krok: planowanie

Konkretnie, czy jest kilka obszarów, z którymi musisz się zmierzyć: garderoba, trzy szafy, szafa w holu i trzy komody w różnych pokojach? Zrób bilans i przygotuj plan działania: zacznij od jednego obszaru i nie przechodź do następnego, dopóki nie skończysz z tym pierwszym.

Trzeci krok: wyjmij wszystko z szafy !

Jeśli porządkujesz szafę dziecka - tu potrzebna jest jego pomoc ! Powiedz mu , że masz dla niego świetną zabawę np. przekształć segregowanie ubrań w pokaz mody . To go rozbawi i w końcu dowiesz się, czy te ubrania są jego rozmiarów, za małe, za duże ... Są rzeczy, których nie chce nosić, prawda? Zapytaj go dlaczego, albo wręcz przeciwnie, czy są ubrania, które uwielbia i których nie chce się rozstać, nawet jeśli są za małe lub zbyt zniszczone? Poproś go o wyjaśnienie, dlaczego jest to jego ulubiona koszulka i jakie jest jego najlepsze wspomnienie z tą koszulką. Odpowiedź może cię zaskoczyć!

Po tej zabawie możesz wrócić do segregacji jego szczęśliwego bazaru wydzielając:

  • stos ubrań, które są zdecydowanie za małe, uszkodzone lub nadmiernie noszone
  • stos zbyt dużych ubrań (na razie)
  • stos ubrań, które nosi i które są dobre i chętnie noszone (możesz je odłożyć na bok)
  • stos ubrań, których nie lubi
  • stos ubrań, które kocha i mimo iż są za małe nie chce się rozstać

Następnie zadecyduj co zrobić z nimi.

Czwarty krok: inspiracja Marie Kondo

Guru porządkowania ma złotą zasadę: zachowaj tylko to, co czyni cię szczęśliwym! Czerp inspirację z jego mantry, aby określić, co zatrzymasz, co sprzedasz lub oddasz. Pozbądź się rzeczy które nie dają Ci radości.

Piąty krok: sprzedaj, oddaj napraw

Jeśli Twoje skarby są w dobrym stanie możesz je sprzedać lub oddać. Zorganizuj spotkanie ze znajomymi przy kawie, herbacie. To idealna okazja do opróżnienia szafek, uzupełnienia portfela i zadbania o planetę!

Czy twoje ubrania żyły zbyt długo? Zaplamione, uszkodzone... wciąż mają przed sobą świetlaną przyszłość! TUTAJ znajdziesz kilka wskazówek w jaki sposób poradzić sobie z małymi kuku na ubraniach.

Krok 6: układanie

Twoje szafki wreszcie oddychają! Zastosuj system przechowywania, który zapobiegnie ich przepełnieniu: zima minęła? Duże swetry można ułożyć na dole lub przechowywać w kompaktowych pokrowcach, aby zaoszczędzić miejsca. Wyłóż tylko sezonowe ubrania, które nosisz.

Czy twoje półki są głębokie? Wlóż ubrania, które nosisz najczęściej z przodu.

Czy twoje szuflady są duże? Wypróbuj składanie pionowo lub „na schody”, który polega na układaniu ubrań na sobie, pozostawiając pasek wystającego poniżej. W ten sposób na pierwszy rzut oka widać, bez konieczności podnoszenia, wszystkie ubrania przechowywane w tej szufladzie.

Krok 7: lista!

Teraz, gdy wszystko jest posortowane, uporządkowane... nadszedł czas, aby zrobić swoją listę życzeń.

Jakich ubrań i akcesoriów w ogóle nie nosiłeś? Wręcz przeciwnie, którzy towarzyszą ci dzień po dniu? Te pytania są niezbędne, aby uniknąć popełniania tych samych błędów i robienia zakupów na marne.

3a.jpg

Złota zasada udanego sortowania ? Cierpliwość Nie wyruszaj w tę przygodę, jeśli nie zaplanowałeś wystarczająco dużo czasu. Celem jest z pewnością uporządkowanie garderoby, ale jest to również idealna okazja do spędzenia zabawnej i uprzywilejowanej chwili z dzieckiem!