Powrót do BLOG

WOLNOŚĆ. JAKOŚĆ. TRWAŁOŚĆ.

26.05.2021

W Petit Bateau powiewa nowa flaga ... Od teraz i na długi czas potroiliśmy nasze zobowiązania które ujęliśmy w trzech w słowach:
Po pierwsze - Wolność! #liberté
I nie ma wolności bez Jakości ! #qualité.
Ach, i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa: trwałość #durabiliteé

Zawsze zadawaliśmy sobie zasadnicze pytanie dotyczące naszej niezbędnej roli w świecie, który budujemy dla Ciebie, dla naszych dzieci i dla przyszłych pokoleń. Od prawie 130 lat nasze zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, ludzi, planety, nie przestało ewoluować nie tylko dlatego, że musimy, ale dlatego, że chcemy i jesteśmy świadomi wpływu, jaki każde z naszych działań nie jest tak mały, jak może się wydawać. To nie jest przelotne credo, ani nie jest to prosta obietnica, to naprawdę nasza walka, o którą zobowiązujemy się, aby rezonować w każdym naszym działaniu, poprzez każdą dzianą nitkę, od pomysłu do ubrania, które zostanie przekazane pokoleniom, od materiału po nasz dobór partnerów!

"Wolność. Jakość. Trwałość."

Te trzy słowa mocno dziś potwierdzają to zobowiązanie. Są owocem miesięcy przemyśleń, wysiłku i decyzji, które dziś definiują, kim jesteśmy i kim chcemy być.

Wolność: bardziej niż kiedykolwiek, to podstawowe prawo przybiera formę zobowiązania Petit Bateau, polegającego na celebrowaniu spontaniczności dzieciństwa, pozwalaniu im dorastać i i rozwijać się , uwalniając się od nakazów. To Wolność poruszania się, dorastania, działania, marzeń, kochania i życia, według własnego uznania.

Jakość: nasze wysokie standardy zawsze były niezrównane: nasza wiedza jest wyjątkowa, cenna i przekazywana z pokolenia na pokolenie, kształcąc naszych rzemieślników dziś i jutro. Nasze surowe i rygorystyczne kontrole jakości, staranny dobór każdej przędzy, włókien, z których się składają, każdego materiału. Nasze ubrania to więcej niż słowa.

Trwałość: ubrania, które nosiłeś jako dziecko, które nosiły również twoje dzieci i które żyją dziesiątkami nowych żyć, nie są legendą. Zrównoważony rozwój jest istotą naszej racji bytu: wpływ przemysłu tekstylnego na planetę nie jest trywialny, a my się do niego przyczyniamy. Dlatego staramy się utrzymywać ten wpływ na jak najniższym poziomie. Ubrania na całe wieki, łatwy obieg z drugiej ręki, użycie materiałów przyjaznych dla środowiska i wiele innych działań, które podejmujemy, materializują nasze zaangażowanie.

Noszenie Petit Bateau również staje się zobowiązaniem, aktem niemal bojowym i jesteśmy dumni, że mamy Cię u naszego boku tak długo i na zawsze!