Powrót do BLOG

Wspaniale,  wreszcie wakacje!

29.07.2019

Twoje dzieci ich potrzebują! Tak przy okazji, Ty również!

Ucieszy Cię ten artykuł bo  znaleźliśmy coś, co może zająć każdego, na zewnątrz lub w środku, w domu lub na miejscu wypoczynku!

Niech żyją Wakacje!

Wakacje mają szczególny smak. Po pierwsze dlatego że ….. smakujemy ogólnie dużo lodów, a po drugie kochamy tak bardzo ten czas,  że z zamkniętymi oczami powracamy do dni wypełnionych  promieniami słońca, kąpielami w morzu i przygodami! Tego nigdy nie za wiele! 

Ale są dni dni które zraszają nas rzeźkimi  prysznicami i zmuszają  nas do pozostania w domu. Co wtedy robić ?

Jak zająć dzieci w domu?

Nie wiem, co robić..…  Twoje dzieci marzą o przygodach i zabawach, Ty marzysz aby nie spędzały dni przed ekranem . Na szczęście Petit Bateau pomyślało o wszystkim i przygotowało kilka pomysłów na zorganizowanie czasu wolnego.  Wszystkie te DIY używają przedmiotów codziennego użytku, co jest dobrym sposobem na recykling!

Labirynt!

Dzięki słomce wykonanej z papieru lub ze skrobi kukurydzianej, wieczku po pudełku po  butach i ziarnku grochu możesz łatwo stworzyć naprawdę zabawny labirynt zagadkę. Twoje dzieci będą zachwycone!

2.jpg

Pocztówka ... która rośnie!

Tego lata chcesz wysłać naprawdę inną kartę pocztową? Z garścią nasion i papierem stwórz pierwszą kartę do posadzenia!

Jak? Wymieszaj kilka kawałków gazety w blenderze z wodą, a następnie dodaj małe nasiona, które łatwo kiełkują, takie jak lucerna lub komosa ryżowa. Wyciśnij tę mieszaninę, aby wypuścić wodę, rozprowadź ją dobrze i osusz  na kaloryferze. Po wyschnięciu wytnij , aby nadać mu odpowiedni kształt, napisz piękne słowa , włóż do koperty i wyślij! Babcia lub Dziadek będą musieli ją tylko podlewać!

3.jpg

(Mini) wyścig żeglarski

Czy lubisz przygody?

Jeśli tak, to szybko wykrój trójkątne żagle z białego papieru, a następnie przyklej je do wykałaczek, które będą działać jak maszty, i osadź to na pokrywce starego słoika lub na zakrętce od butelki.

Trik jest udany, jeśli Twój statek jest gotowy do wypłynięcia!

4.jpg

Zgadnij co jest w środku!

To zabawa wyśmienita!  Wystarczy skleić kilka kartonowych opakowań po chusteczkach , ukryć w środku małe  sekretne przedmioty i zgadywanka rozpoczęta! Dziecko ma za zadanie odgadnąć, co znajduje się w środku tylko na podstawie tego, co ustali dotykając dany przedmiot.

5.jpg

Sudoku

Dla małych matematyków

Łamigłówka polega na wypełnieniu diagramu w taki sposób, aby w każdym wierszu, kolumnie i w każdym kwadracie znalazły się tylko raz cyfry od 1 do 4

6.jpg

Memory

Wydrukuj i wytnij podwójnie karty.

Uważaj, karty są do siebie podobne, ale nie takie same! Znajdź identyczną parę grając z rodziną i przyjaciółmi!

7.jpg

(kliknij aby powiększyć)