Powrót do BLOG

Zajęcia tworzenia muzyki z przedmiotów codziennego użytku

12.11.2020

Patelnie, doniczki, pudełka kartonowe... masz w domu wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć rodzinną orkiestrę! Dajemy Ci wiele wskazówek, jak dobrze się bawić i tańczyć w rytm tego, co masz pod ręką!

Pudełko dźwiękowe

Do tego zadania potrzebujesz tylko doniczek o różnych rozmiarach i drewnianej deski. Umieść i zabezpiecz różne doniczki na drewnianej desce za pomocą mocnego kleju. Wyjmij łyżki, drewniane patyczki, drewniane łyżki i obserwuj, jak Twoje dzieci wyrażają siebie i odkrywają, jakie wydobywają się z nich dźwięki. Możesz odtworzyć tę aktywność za pomocą garnków, puszek... pozwól swojej wyobraźni szaleć, aby nie miała końca!

Naturalny dzwonek

Z patyków zebranych podczas spaceru utwórz mini karuzele i zawieś kilka sznurków, dodaj małe przedmioty, które mogą obijać się o siebie tworząc dźwięk. Możesz powiesić kółka do zasłon, pompony dla stroju, duże dzwonki, klucze i każdy przedmiot, który może hałasować. Umieść go na klamce drzwi lub na oknie.

Tekturowe instrumenty muzyczne

Daj drugie życie swoim paczkom, opakowaniom i innym pudełkom, przetwarzając je w sposób kreatywny w instrumenty muzyczne! Postępuj zgodnie z samouczkami wykonanymi przez @Jesus Savage, aby tworzyć instrumenty muzyczne ze swoich pudełek! Gitara elektryczna, gramofon winylowy, gitara syntezatorowa… Postępuj zgodnie z instrukcjami:

Zbuduj swoją gitarę syntezatorową: śledź każdy krok po kroku, nie idąc szybciej niż muzyka!

Stwórz swoją kartonową gitarę elektryczną bez fałszywych nut!

Czy zmienimy rekord? Zrób gramofon i zmieniaj płyty !

1.png