Deyrolle x Petit bateau

WSPÓŁPRACA

Spotkanie dwóch firm, ich dorobku i tradycyjnych francuskich wartości: poszanowanie jednostki i przyrody, wymóg najwyższej jakości i zarazem ochota na pozostanie dzieckiem, jakim był każdy z nas. Legendarne koszulki Petit Bateau z oryginalnymi rysunkami Deyrolle dobranymi według klucza: każdy z nich przedstawia gatunek pod ochroną lub zagrożony wyginięciem.

ZWIERZETA I ROSLINY ZE SLYNNYCH PLANSZ PEDAGOGICZNYCH DEYROLLE W NADRUKACH NA BAWELNIANEJ DZIANINIE PETIT BATEAU.

DEYROLLE

DEYROLLE Firma założona w 1831 roku przez Jean-Baptiste Deyrolle'a, pasjonata entomologii, za- jmuje się taksydermią oraz tworzeniem pomocy peda- gogicznych, wśród których znajdują się słynne plansze przyrodnicze. Siedziba firmy mieści się od 1888 roku pod numerem 46 ulicy rue du Bac w Paryżu. Jest to jedyny w swoim rodzaju gabinet osobliwości, zwiedzany przez liczną publiczność, kolekcjonerów i artystów z całego świata. W chwili obecnej Deyrolle proponuje nowe plansze pedagogiczne prezentujące w rysunkach zagadnie- nia związane z ochroną środowiska i współczesnym społeczeństwem. Dzięki temu firma stała się oficjalnym partnerem konferencji klimatycznej COP21 w zakresie edukacji.

« Wyjaśniliśmy już rzeszom ludzi czym jest ziemia, teraz musimy im wyjaśnić, jak ją chronić » (Louis Albert de Broglie, właściciel firmy Deyrolle).

DEYROLLE Firma założona w 1831 roku przez Jean-Baptiste Deyrolle'a, pasjonata entomologii, za- jmuje się taksydermią oraz tworzeniem pomocy peda- gogicznych, wśród których znajdują się słynne plansze przyrodnicze. Siedziba firmy mieści się od 1888 roku pod numerem 46 ulicy rue du Bac w Paryżu. Jest to jedyny w swoim rodzaju gabinet osobliwości, zwiedzany przez liczną publiczność, kolekcjonerów i artystów z całego świata.

 

 
track

PLAYLISTA

Znajdź playlistę
Deyrolle x Petit Bateau na