W bio nie brudzimy się mniej, ale nie brudzimy planety

Dla przyszłych pokoleń od 1893 roku

Zobowiązanie Petit Bateau do środowiska nie jest nowe, ale w chwili globalnej świadomości nabiera dziś szczególnego znaczenia. Ponieważ było to dla nas ważne wyprodukowaliśmy dla najmłodszych bawełniane ubrania z upraw ekologicznych.

Odkryj z nami historię tej wymagającej przygody.

Bawełna BIO, na co i dlaczego?

Zrównoważone rolnictwo

Ochrona gleby, bioróżnorodność roślinna i zwierzęca i zdrowie rolników, optymalizacja zużycia wody: bawełna organiczna to prawdziwy skarb dla środowiska.

Rzadki zasób

Tylko 1% bawełnianych plantacji na świecie znajduje się w rolnictwie ekologicznym. W tym małym 1% musieliśmy szukać najlepszej jakości włókien bawełnianych!

Wymóg jakości

Bardzo długie włókno, aby dzianiny się nie rozciągały, nie granulowały, przetrwały w czasie.

Rygorystyczne kontrole

Petit Bateau regularnie testuje swoją bawełnę w 2 niezależnych europejskich laboratoriach na brak pestycydów i skład genetyczny bawełny organicznej.

I zawsze OEKO-TEX

Europejski certyfikat Oeko-Tex® nakłada rygorystyczne kontrole oparte na międzynarodowych standardach. Od ponad 10 lat Petit Bateau zdobywa tę wymagającą certyfikację. Certyfikat ten gwarantuje że nasze produkty są bezpieczne i chronią przed ryzykiem alergii i podrażnień skóry. Twoje dziecko jest bezpieczne!

Nasza kolekcja BIO

The organic collection
The organic collection

Biała
bawełna organiczna ...

Biała bawełna organiczna z kolorowymi pastelowymi nadrukami ...

The organic collection
The organic collection
The organic collection

... z kolorowymi
pastelowymi nadrukami ...

The organic collection
The organic collection
The organic collection
The organic collection

... i wciąż certyfikowana
OEKO-TEX standard100

The organic collection

Wszystko o kolekcji bio

Na chwile obecną wyprodukowaliśmy kolekcje bio dla pierwszych miesięcy życia dziecka. Wraz ze wzrostem obszarów uprawnych bawełny organicznej (dziś tylko 1%) stopniowo będziemy rozszerzać kolekcja na dziecko i dorosłego.

Kolekcja została zaprojektowana w Paryżu przez nasz zespół stylistów i grafików, a następnie opracowana w naszej fabryce we Francji, w mieście Troyes przez nasz zespół zajmujący się rozwojem i zakupem materiałów i akcesoriów, naszych techników odpowiedzialnych za maszyny dziewiarskie, naszych specjalistów od farb, serigrafii, haftu , naszych rzemieślników i oczywiście nasze szwaczki

Obecnie bawełna pochodząca z recyklingu nie gwarantuje jeszcze wystarczającego poziomu odporności zgodnie z naszymi standardami jakości, zwłaszcza w przypadku dzianin dziecięcych. Ale pilnujemy ten temat!

Odzież z bawełny organicznej ma takie samo zalecenia prania i przy użyciu tych samych środków piorących co odzież wykonana ze zwykłej bawełny.

Wszystkie barwniki, których używamy, są oznaczone jako Oeko-Tex, co przyczynia się do bezpieczeństwa naszych produktów.

Dowiedz się więcej

W BIO nie brudzimy się mniej, ale nie brudzimy planety