Powrót do BLOG

Jak zorganizować idealny baby shower?

9.10.2018

Jak zorganizować Baby shower? Kobiety z Francji uwielbiają organizować baby shower dla przyszłej mamy i jej dziecka. Jest to świetna okazja, aby spędzić wspaniały wieczór z koleżankami.

Czym tak naprawdę jest baby shower?

Baby shower to spotkanie matki spodziewającej się dziecka z koleżankami. Imprezę organizuje się między siódmym a ósmym miesiącem ciąży ( przyszła mama musi mieć dobrze zaokrąglony brzuszek). Ważne jest, aby kobieta, która ma być matką była w formie. Zazwyczaj jest tak, że to nie przyszła mama organizuje imprezę lecz raczej przyjaciółka lub siostra organizują dla niej. Zdarza się jednak coraz częściej, że kobiety w ciąży same organizują baby shower dla najbliższych.

Jak zorganizować fantastyczny baby shower?

Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniu tego wydarzenia.

1. Określ motyw przewodni dla tej imprezy

Możesz zorganizować imprezę tematyczną tak aby wszystko współgrało ze sobą. Nie tylko stroje gości, ale także wystrój wnętrz i menu. Najważniejsze, żeby motyw tematyczny odpowiadał wszystkim zaproszonym gościom i zachęcał do zabawy. Zachęcamy również do korzystania ze stron internetowych, aby sprawdzić jakie motywy tematyczne są w modzie. Możesz wybrać np. tematykę roślinną jak i zwierzęcą np. W liski , sloniki lub postać z bajki.

2. Powysyłaj zaproszenia

Tak jak w przypadku każdego wydarzenia, należy oficjalnie zaprosić gości. Masz dwie opcję: wysłać wiadomość e-mail z motywem tematycznym, który wybrałeś lub przesłać papierowe zaproszenie, które możesz wykonać samodzielnie lub zamówić. Przygotuj listę gości, najlepiej od 8 do 15 osób. Najlepszym rozwiązaniem jest zaprosić tylko kobiety. Jeśli ojciec dziecka ma ochotę przybyć na spotkanie to oczywiście jest mile widziany. Zaproszenia najlepiej wysłać około miesiąc wcześniej, aby zaproszeni mieli czas na potwierdzenie przybycia.

3. Pomyśl o wystroju

Przygotuj wystrój mieszkania na tę uroczystość. Możesz przygotować sam lub jeśli masz z tym problem nie popadaj w panikę. Istnieją strony internetowe z których będziesz mogła skorzystać i zamówić niezbędne gadżety typu: girlandy, balony, plakaty, konfetti itp. Aby udekorować stół pomyśl o kwiatach. Nasza ulubiona strona inetrnetowa to wiewiorkaispolka.pl

4. Przygotuj menu

Menu najlepiej dopasować do motywu przewodniego imprezy. Postaw na drinki bezalkoholowe, wyciskane soki na upalne dni i ciepłe napoje jeśli uroczystość ma miejsce w zimie.

5. Zadbaj o atmosferę

Przygotuj różne gry i zabawy dla gości. Mogą być to zabawy związane z ciążą i narodzinami dziecka i nie tylko. Aby uwiecznić to wydarzenie to pomyśl również o fotobudce. Nie zapomnij o oprawie muzycznej.

6. Zadbaj o każdy szczegół

Podczas tej uroczystości Ty i Twoje dziecko będziecie najbardziej rozpieszczani. Jeśli masz specjalne życzenia co do prezentów, to możesz stworzyć specjalną listę online. Możesz również przygotować drobne prezenciki dla gości.