Powrót do BLOG

Koniec września: czas uporządkować ubrania!

30.09.2021

Och, wrzesień ! Jego opadające liście, jego zapach związany z powrotem do szkoły i jego dziecięce ubrania, które stały się o wiele za małe... Aby wejście w nową porę roku było „zen” , najlepszą rzeczą jest przewidywanie, poprzez motywowanie siebie już teraz do sortowania swoich ubrań. Oto kilka wskazówek, dzięki którym praca ta zostanie wykonana szybko, dobrze i w wersji przyjaznej dla środowiska, jeśli chcesz oczywiście!

Segregujemy...

Wszystkie ubrania! Guru porządkowania, Marie Kondo, poleca metodę, która polega na umieszczeniu zawartości szafy w sypialni, płaszczy i butów w przedpokoju, a brudnych ubrań w innym miejscu.

Jak widać, najlepiej jest upewnić się, że masz wystarczająco dużo wolnego czasu, aby w połowie nie uciec od tego zajęcia!

Odkładamy na bok...

Ubrania, które są za małe. Te obcisłe, opinające – co wiemy, że w zimowe dni już nie przykryją brzucha czy kostek nóg naszego dziecka.

Co zrobić z nimi? Istnieją trzy możliwe scenariusze:

Masz kilkoro dzieci w małej różnicy wieku, a ubrania są w dobrym stanie? Hop, wkładasz ubrania z Dużego do rzeczy Małego.
Różnica wieku między dziećmi jest większa i młodsze dziecko nie może jeszcze nosić ubrań starszego dziecka: odłóż je w międzyczasie na bok lub skorzystaj z poniższej rady "oddaj lub pożycz rodzinie i przyjaciołom".
Jeśli nie masz innych dzieci lub jeśli nie chcesz, aby ubrania były przekazywane z jednego na drugie, a tym bardziej nie chcesz, aby były na emeryturze, możesz znaleźć wiele rozwiązań czytając dalej...

Uszkodzone ubrania są do naprawienia...

Czasami kilka szwów może uratować koszulkę, suwak trzeba po prostu wymienić, a naszywka lub naprasowanka z łatwością ukryje dziurę lub małą plamę, która nie chce zniknąć. Nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z igłą? Teraz jest czas, aby się nauczyć albo wybrać opcję "zadzwoń do przyjaciela" (lub babci).

Odzież pozasezonowa może być odłożona na bok

Na przykład, na początku roku szkolnego, lekkie ubrania można odłożyć do wiosny. Trudno jest teraz uporządkować ubrania, ponieważ nie wiesz z góry, ile centymetrów urośnie Twoje dziecko, a nie ma sensu zapychać szafy ubraniami, które nie są odpowiednie na tę pogodę. Umieść je w pudełkach, a następnie w garażu lub na górze szafy.

Dajemy lub pożyczamy

... dla przyjaciół i rodziny, kiedy już ich nie potrzebujesz. Przekazujemy je kuzynom, sąsiadom lub przyjaciołom, aby ubrania mogły żyć innym życiem, ponieważ im więcej ubrań jest noszonych, tym bardziej zmniejsza się ich negatywny wpływ na środowisko... Stąd zainteresowanie i preferowanie ubrań wysokiej jakości!

Czy chciałabyś, aby ubrania, które pożyczasz nazywały się "Wróć do mnie"? Daj sobie większą szansę na sukces, oznaczając tą prośbę na etykiecie markerem permanentnym.

Udzielamy się na rzecz stowarzyszeń

Czy jest lepszy sposób, aby dać nowe życie ubraniom, które są za małe, niż ubrać dzieci, które ich potrzebują? Wiele organizacji pracuje nad zbieraniem i redystrybucją darów.

Oceniamy potrzeby, a zakupy dokonujemy odpowiednio do nich

Zaletą segregacji ubrań jest to, że możemy wyraźniej zobaczyć, czego brakuje naszym dzieciom. Ponieważ odpowiedzialny zakup to zakup, który jest nam potrzebny. A jeśli to Cię uszczęśliwia, to Petit Bateau jest niedaleko! Zobacz gdzie jesteśmy

Nie ma potrzeby przeładowywać garderoby ubraniami, lepiej mieć mniej sztuk, ale tylko tych dobrej jakości.

Sprzedajemy za małe ubrania

Takie rozwiązanie pozwala na odnowienie dziecięcej garderoby bez obciążania budżetu "ubraniowego". Istnieje wiele witryn sprzedaży online, i sklepów oferujących kupno i sprzedaż ubrań z drugiej ręki, ale Petit Bateau upraszcza życie Tobie i poleca secend handy gdzie możecie sprzedać/kupić nasze używane ubranka.

@twiceuponatime

@babyonemoretime.pl

I nie zdziw się jeśli zobaczysz na metce kilka wypisanych imion ich właścicieli, bo naszym celem jest aby jedno ubranie nosiło po sobie przynajmniej troje dzieci

1.jpg