Powrót do BLOG

Wiosenno-letnia kolekcja 2021 Petit Bateau w obiektywie rodziców fotografów !

1.03.2021

W ramach swojej wiosenno-letniej kampanii 2021 Petit Bateau wyobraziło sobie w 100% autentyczne ujęcia według prostej ale jakże skutecznej zasady: dzieci z całego świata sfotografowane przez własnych rodziców.

To właśnie podczas pierwszego francuskiego lockdownu w marcu 2020 roku, kiedy Petit Bateau napotkało wiele ograniczeń logistycznych podczas sesji zdjęciowych, z pragnienia radości, optymizmu i autentyczności zrodził się ten wspaniały pomysł.

W tym kontekście zwróciliśmy się do Fisheye, wiodącej agencji fotograficznej i magazynu, aby zaoferowali nam rodziców gotowych do uwiecznienia naszej kolekcji na własnych dzieciach. W ich świecie, w ich codziennym życiu, z ich współudziałem i wspólnym spojrzeniu na to, co jest im najbardziej bliskie sercu i autentyczne.

Wybrano pięć profili:

Takashi Nemoto, fotograf od dziesięciu lat po przekwalifikowaniu i ojciec dwóch córek, z którymi mieszka w Tokio.

Lois Moreno, artystka z Barcelony mieszkająca w Lyonie wraz z mężem, cukiernikiem i trójką dzieci, doceniona za poetyckie podejście oraz delikatne i autentyczne sceny.

Eleri Kaljurand, estońska fotografka mieszkająca w Tallinie i matka małej Salme, której uwielbia robiź zdjęcia.

Esi Seleirn, pochodząca z Austrii, mieszkająca w Madrycie ze swoimi trzema chłopcami w wieku od 4 do 10 lat, pasjonatka świata rodziny i dzieciństwa.

Nicolas Derné, fotograf mieszkający na Martynice wraz z żoną i 7-letnim synem.

Hasło przewodnie tych sesji zdjęciowych: wolność: Po to, aby rodzice mieli wolną rękę do wykonywania zdjęć, oraz dzieci, które w naturalny sposób ewoluowały w zaciszu swoich rodzin i na planie zdjęciowym na całym świecie.

Z tej wolności rodzi się szczególna energia i kreatywność. Zdjęcia wiosenno-letniej kolekcji ukazują autentyczne momenty życia, między przygotowywaniem ciast, drzemkami, zabawami w domu i spacerami na świeżym powietrzu.

Od parków w Tokio po plaże Martyniki i tereny wiejskie Lyonu, dzieci poruszają się swobodnie w tych zróżnicowanych, naturalnych miejscach, które witają ich gry i upiększają ich codzienne życie. Obiektyw fotografa-rodzica jest sublimowanym spojrzeniem, uwieczniającym ze szczególnym wdziękiem współudział między rodzeństwem oraz momenty, w których niezwykłość wyłania się z tego, co zwyczajne i codzienne.

W tej wyjątkowej scenerii dzieci bardziej niż kiedykolwiek ucieleśniają to, co kieruje Petit Bateau od ponad 125 lat: być wolnym w ubraniu i w myśleniu. Mówić i pokazywać, co jest prawdą, ponieważ właśnie tam gdzie pokazana jest prawdziwa rodzina i dzieci w naturalny sposób ukrywa się najpiękniejsze dzieciństwo.

1.png