Powrót do BLOG

Wszystko piękne, wszystko BIO

12.08.2019

Nasza planeta, przyszłość dla naszych dzieci

Sytuacja naszej drogiej planety Ziemi niepokoi nas, dlatego Petit Bateau postanowiło działać na swoją skalę, wytwarzając 60% kolekcji z bawełny organicznej, a do roku 2020 Petit Bateau zaangażowało się wyprodukować już 100% kolekcji z bawełny organicznej!

Dla przyszłych pokoleń od 1893 roku

Zaangażowanie w środowisko nie jest pustym słowem w Petit Bateau. Tym razem, dzięki bawełnie organicznej, marka angażuje się w bardziej zdrowe podejście do rolnictwa , chroniąc w ten sposób glebę i bioróżnorodność, a także zdrowie rolników. Jak widać, bawełna organiczna to prawdziwy skarb dla środowiska. Czy wiesz, że jest to rzadki zasób? Tylko 1% upraw bawełny na świecie jest wytwarzana w rolnictwie ekologicznym. Petit Bateau podjął się misji poszukiwania najlepszej bawełny w tym małym 1%!

Jakość przede wszystkim

Wymóg jakości jest bardzo ważny i jest to kryterium, na które Petit Bateau nie idzie na kompromis. Aby dzianiny nie rozciągały się , nie granulowały i mogły być przekazywane z pokolenia na pokolenie, niezbędna jest długa nić bawełniana. Znalezienie tej jakości włókna w produkcji na małą skalę bawełny organicznej nie było łatwe. Zespół Petit Bateau poświęcił wiele miesięcy, zanim znalazło rzadką perłę. Rygorystyczne kontrole są regularnie przeprowadzane w 2 niezależnych europejskich laboratoriach, aby zapewnić bardziej niż idealną bawełnę organiczną.

I zawsze OEKO-TEX STANDARD 100

Pamiętaj, że Petit Bateau niezależnie od pochodzenia swojej bawełny, gwarantuje pełne bezpieczeństwo swoich finalnych produktów certyfikowanych etykietą Oeko-Tex Standard 100, Europejskiej etykiecie, która narzuca rygorystyczne kontrole oparte na międzynarodowych standardach. Certyfikat ten gwarantuje że nasze produkty są bezpieczne i chronią przed ryzykiem alergii i podrażnień skóry.

W ubraniach BIO nie brudzimy się mniej, ale nie brudzimy planety

Dowiedz się wszystkiego o nowej kolekcji ekologicznej!

Nowa kolekcja BIO stawia wiele pytań, a Petit Bateau poświęciło czas, aby na nie odpowiedzieć… czytaj dalej!

Co to jest bawełna bio?

To bawełna z rolnictwa ekologicznego. Oznacza to wiele różnic w porównaniu z konwencjonalną bawełną, ponieważ ogólnie rolnictwo ekologiczne jest zrównoważone i ma na celu poprawę jakości gleby, wody, roślin i zwierząt, a także rozwój bioróżnorodności roślinnej i zwierzęcej. W porównaniu z konwencjonalną bawełną, produkcja bawełny ekologicznej charakteryzuje się całkowitym zakazem stosowania środków chemii rolnej takich jak pestycydy, herbicydy oraz nawozy sztuczne.

W przypadku uprawy bawełny ekologicznej, nasiona i sadzonki muszą pochodzić również z rolnictwa ekologicznego, a nie z nasion modyfikowanych genetycznie. Nawożenie gleby powinno być utrzymywane lub zwiększone poprzez wieloletnie rotacje, recykling i kompostowanie materii organicznej i wkładu materii organicznej z gospodarstwa lub gospodarstwa ekologicznego w tym samym regionie. Do ochrony i nawożenia upraw bawełny ekologicznej wykorzystuje się substancje podlegające biodegradacji (np. kwas cytrynowy, czosnek, obornik) oraz pożyteczne owady.

Jakie są zalety kupowania bawełny organicznej?

Kupując ekologiczną bawełnę, przyczyniamy się do rozwoju tego rolnictwa, a tym samym do lepszej ochrony środowiska w miejscach, w których istnieją plantacje. Prostymi słowami: wybierając odzież ekologiczną robisz dobry uczynek dla środowiska i naszej planety.

Czy bawełna organiczna gwarantuje bezpieczeństwo i chroni skórę? Czy ubrania z bawełny organicznej są alergiczne?

To certyfikat OEKO-TEX 100 gwarantuje bezpieczeństwo bawełny , a nie fakt, że bawełna pochodzi z rolnictwa ekologicznego.

Jakie są różnice między bawełną konwencjonalną a organiczną?

Konwencjonalna bawełna stanowi 99% światowej produkcji, a tylko 1% światowej produkcji bawełny pochodzi z rolnictwa ekologicznego.

Konwencjonalna bawełna umożliwia uzyskanie najdłuższych i najcieńszych włókien, gwarantując tym samym lepszą jakość przędzy. „Organiczne” rośliny bawełny mają mniej długich i mocnych włókien i nie wszystkie dają taką samą jakość jak zwykła bawełna. Dlatego szukamy najdłuższych „organicznych” włókien bawełny, które istnieją, aby uzyskać „organiczne” przędze spełniające wymagania jakości Petit Bateau.

Pytania i odpowiedzi związane z kolekcją z bawełny bio - zima 2019

Dlaczego tylko część kolekcji jest wykonana z bawełny bio?

Należy zauważyć, że produkcja bawełny organicznej stanowi zaledwie 1% światowej produkcji bawełny. Biorąc pod uwagę nasz poziom wymagań dotyczących włókien bawełny, postanowiliśmy zacząć od wyprodukowania wszystkiego co potrzebne jest przez pierwsze kilka miesięcy życia dziecka.

Jaki jest skład odzieży organicznej ? (Np. body niemowlęce?)

Skład: 100% bawełna organiczna.

Gdzie i przez kogo została zaprojektowana kolekcja ekologiczna?

Kolekcja została zaprojektowana w Paryżu przez nasz zespół stylistów i grafików, a następnie opracowana w naszej fabryce we Francji, w mieście Troyes przez nasz zespół zajmujący się rozwojem i zakupem materiałów i akcesoriów, naszych techników odpowiedzialnych za maszyny dziewiarskie, naszych specjalistów od farb, serigrafii, haftu , naszych rzemieślników i oczywiście nasze szwaczki.

Dlaczego bawełna organiczna, a nie bawełna z recyklingu?

Obecnie bawełna pochodząca z recyklingu nie gwarantuje poziomu jakości wystarczającego do spełnienia naszych standardów jakości, zwłaszcza w przypadku dzianin dziecięcych. Jednak badamy możliwość włączenia części bawełny pochodzącej z recyklingu do naszych przyszłych produkcji, mieszając ją z konwencjonalnym włóknem bawełnianym, co pozwoli uzyskać dobry poziom trwałości.

Czy odzież z bawełny organicznej wymaga innego zalecenia prania i użytkowania niż odzież ze zwykłej bawełny?

Odzież z bawełny organicznej ma takie samo zalecenia prania i przy użyciu tych samych produktów co odzież wykonana ze zwykłej bawełny. Ponieważ jednak „organiczne” włókna bawełny są nieco krótsze niż w przypadku konwencjonalnej bawełny, zgodnie ze zwyczajem zmechacenia pojawiają się szybciej.

Czy Petit Bateau planuje zrobić całościową ekologiczną kolekcje dla dzieci? A kolekcje dla dorosłych? Czy ich skóra ma mniejsze znaczenie?

Planujemy stopniowo rozszerzać naszą kolekcję bawełny „organicznej” na kolekcje dzieci i dorosłych. Należy wiedzieć, że produkcja bawełny organicznej stanowi zaledwie 1% światowej produkcji bawełny, a nasze bardzo wymagające normy jakości pozwalają nam jedynie na zakup niewielkiej części tej bawełny. Ale ta produkcja coraz bardziej się rozwija, więc będziemy mogli stopniowo zwiększać wolumen zakupów, aby zabezpieczyć nasze zapasy „ekologicznej” bawełny. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę skóry dorosłych i dzieci, to etykieta Oeko-tex gwarantuje nam, że produkty są bezpieczne dla nas. Kupując bawełnę organiczną, przyczyniamy się przede wszystkim do rozwoju rolnictwa ekologicznego , a tym samym do lepszej ochrony środowiska, a także do ochrony ludzi którzy pracują na plantacjach.

Wydaje się, że Petit Bateau spóźniło się z kolekcją bio widząc poczynania swoich konkurentów?

Poświęciliśmy dużo czasu na znalezienie najlepszej jakości „organicznych” włókien bawełnianych. Naszą misją jest tworzenie trwałych ubrań, najwyższej jakości. Najlepszą oznaką dobrej jakości ubioru jest sytuacja, w której dziecko wyrasta z niego! Naszym celem jest aby na każda sztukę ubrania przypadało 3 dzieci i dalej były przekazywane. Aby odzież przechodziła przez wiele pokoleń, musi być dziana z najlepszej bawełny.

Pytania dotyczące konwencjonalnej bawełny w Petit Bateau

Skąd pochodzi bawełna Petit Bateau?

W 2018 r. 47% naszych dostaw pochodziło z przędzalni z Bliskiego Wschodu, 29% w Europie, 24% w Azji i 0,02% w Afryce.

Włókna bawełniane kupowane przez te przędzarki pochodzą głównie ze Stanów Zjednoczonych (48%) i Australii (18%). Nie zezwalamy naszym dostawcom na stosowanie włókien bawełny z żadnego kraju, w którym nie są zagwarantowane przepisy Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP).

Czy te inne nieorganiczne włókna bawełny są naturalne?

Z definicji bawełna jest rośliną naturalną. Tylko sadzonki zostały genetycznie zmodyfikowane. Obecnie dotyczy to większości roślin bawełny, głównie w celu lepszej odporności na owady regularnie atakujące uprawy bawełny. Ta praktyka pozwala hodowcom bawełny używać mniej pestycydów w swoich uprawach. Niemniej jednak konwencjonalna bawełna jest filarem intensywnego rolnictwa, które zużywa zasoby, takie jak woda, w sposób irracjonalny. Stąd nasze pragnienie znalezienia alternatywy, szczególnie przy stopniowym stosowaniu bawełny „organicznej”, ale także na przykład lnu.

Pytania inne

A co z certyfikatem Oeko-Tex 100?

Wszystkie nasze produkty spełniają wymagania etykiety Oeko-Tex 100. Nasze artykuły dla dzieci, cała nasza kolekcja wyprawkowa z bawełny organicznej i bawełny konwencjonalnej, nasza bielizna i piżamy są również zwieńczone tą rygorystyczną etykietą, która gwarantuje bezpieczeństwo dla skóry. Certyfikat, odnawialny co roku, jest sprawdzany przez cały rok przez niezapowiedziane kontrole i testy naszych produktów. Ponadto wszystkie nasze produkty są zgodne z najbardziej rygorystycznymi przepisami europejskimi (R.E.A.C.H), amerykańskimi i japońskimi, które są najbardziej rygorystyczne na świecie.

Od 1893 roku Petit Bateau projektuje i wytwarza trwałe, wysokiej jakości produkty, zaprojektowane z myślą o ciągłym dążeniu do zapewnienia naszym klientom komfortu, dobrego samopoczucia, praktyczności i bezpieczeństwa. Know-how zastosowane z taką samą uwagą i taką samą życzliwością dla najmłodszych jak i dla naszych nieuniknionych T-shirtów dla dorosłych.

Wybierając wysokiej jakości odzież, podchodzisz cnotliwie, zarówno dla siebie, jak i dla planety. Jeszcze jeden gest w naszym codziennym życiu świadomych obywateli ... i bardzo elegancki :)

Aby zaoferować co najlepsze dla dzieci, ma to swoją cenę. Jeśli do tej pory zastanawiasz się nad przyczynami naszych nieco wyższych cen niż niektórzy z naszych konkurentów, masz teraz odpowiedź. Jesteś w pełni uspokojony!