Powrót do BLOG

Wyjątkowe, świetne urodziny!

20.04.2020

Urodziny podczas kwarantanny? Ale... Jak to zrobimy? Nie możesz sobie wyobrazić, my mamy rozwiązanie!

Dzięki temu przewodnikowi chcieliśmy, aby każdy rodzic miał przyjemność zorganizowania sam urodzin swojego dziecka, tanim kosztem i bez biegania. Niesamowita duma i frajda, aby zrobić wszystko sam!

Musisz mieć nożyczki, karton i kilka puszek farby i voila! Efekt "wow" gwarantowany!

Dekoracja

Użyj wszystkiego, co masz pod ręką, kawałki tektury i odrobina farby pomogą stworzyć wystrój imprezy. Obrus z tkaniny i kilka cukierków dopełni wystrój!

Na początku możemy wybrać scenerię, aby spełnić marzenie młodego solenizanta , motywy ze zwierzętami działają całkiem dobrze w ich wieku, takie jak safari, dżungla, lub cyrk. Nie wahaj się poprosić starsze rodzeństwo o pomoc, chętnie wezmą udział w przygotowaniach . Używaj zdjęć znalezionych w internecie, wpisując np. #circus, sama będziesz zdziwiona ile dobrych pomysłów się znajdzie! Tutaj i tutaj możesz pobrać nasze formy, które mogą ci się przydać. Narysuj swój plan ołówkiem lub wydrukuj gotowe formy, wytnij i pomaluj!

Aby namiot cyrkowy był bardziej "prawdziwy", użyj czerwonego arkusza, jeśli masz oczywiście

2.png

Girlandę możemy zrobić z papieru. Po prostu wytnij trójkąty i przyklej je z tyłu taśmą samoprzylepną do sznurka.

Możesz napisać imię dziecka, rysując litery w tekturze, wycinając je i malując w różnych kolorach.

3.png

Za pomocą skrawków kartonu możesz wyciąć duże konfetti, które możesz przykleić do ściany lub rozsypać na stole.

Możesz również wykonać małe spiczaste kapelusze z papieru, wycinając i montując papierowe półkola.

Tort urodzinowy

4.png

Możemy zacząć od podstawowego prostego ciasta , które następnie udekorujemy (Przepis na takie podstawowe ciasto na końcu artykułu)

Jeśli chodzi o wystrój cyrkowy, nie wahaj się poszperać w zabawkach dziecka, znajdziesz tam świetne skarby, które możesz użyć. Może znalazłaś figurkę niedźwiedzia lub tygrysa ? Byłoby zabawnie!

Do dekoracji możemy użyć cyfry urodzinowej dziecka lub zrobić mini girlandę z imieniem dziecka. Aby to zrobić, wydrukuj imię dziecka na białym papierze, a następnie wytnij litery. W kolorowym papierze wytnij małe flagi i przymocuj je do sznurka. Następnie przymocuj ten sznur do dwóch drewnianych patyczków. Jeśli masz kawałki wstążki, doskonale uzupełni wystrój. Kilka cukierków i wszystko jest już prawie gotowe

5.png

Prezent i zabawy

W czasach nakazanego dystansu socjalnego, trudno jest o dużą zabawę w grupie , a więc zorganizuj poszukiwanie prezentu w swoim mieszkaniu lub domu. Poszukiwanie prezentu, skarbu jest dość proste, wystarczy mieć plan w całym domu. Pierwsza wskazówka będzie na przykład w lodówce, lub na torcie urodzinowym, na tym papierze może znajdować się rebus wskazujący na sofę, następnie na kanapie kolejna wskazówka i tak dalej, aż do prezentu. Jeśli brakuje Ci pomysłów, Internet jest pełen gotowych poszukiwań skarbów!

Kwarantanna sprzyja również wszystkim przekazom wirtualnym, snapchat, facetime z przyjaciółmi. Nie wahaj się skontaktować z rodzicami przyjaciół, aby ci przesłali filmy, na których każde dziecko przedstawi wiadomość urodzinową. Można również zorganizować grę przez facetime np. zgadnij kim jestem...

Wspaniałych urodzin!

Jak zrobić tort

Aby rozpocząć robienie tortu musisz zrobić ciasto biszkoptowe lub jogurtowe (jogurtowe ciasto tutaj), w formie do ciasta o średnicy 18/20 cm z wysokością (9 cm). Jeśli nie masz formy o wysokich bokach, upiecz 2 ciasta biszkoptowe lub jogurtowe w klasycznej tortownicy.

Wymieszaj 3 słoiki mascarpone (200g) z cukrem pudrem. Około 1 łyżka cukru pudru na słoik mascarpone. To jest według twojego gustu, nie wahaj się posmakować, aby sprawdzić. Jeśli chcesz delikatnie pokolorować mascarpone / cukier puder, dodaj kroplę naturalnego barwnika spożywczego.

Możesz zamiast mascarpone użyć czekoladowego kremu.

Teraz przejdźmy do montażu ciasta:

Pokrój ciasto jogurtowe na 3 w przybliżeniu równe poziome plastry. Umieść pierwszy plaster ciasta na paterze, a następnie rozłóż warstwę mascarpone za pomocą szpatułki. Następnie umieść drugi kawałek ciasta i przykryj go mieszanką mascarpone. I tak dalej.

Zakończ, wygładzając krawędzie szpachelką, aby rozłożyć nadmiar mascarpone